参数
| 参数名称 | 属性值 |
| Manufacture | Microchi |
| 产品种类 Product Category | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS | Yes |
| Core | MIPS32 M4K |
| Data Bus Width | 32 bi |
| Maximum Clock Frequency | 100 MHz |
| Program Memory Size | 512 kB |
| Data RAM Size | 128 kB |
| On-Chip ADC | Yes |
| 工作电源电压 Operating Supply Voltage | 2.3 V to 3.6 V |
| 工作温度 Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| 封装 / 箱体 Package / Case | TQFP-100 |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| A/D Bit Size | 10 bi |
| A/D Channels Available | 28 |
| Data RAM Type | SRAM |
| 接口类型 Interface Type | I2C, SPI, UART |
| *小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Timers | 7 |
| On-Chip DAC | N |
| 系列 Packaging | Tray |
| Processor Series | PIC32MX |






深圳市港恒达半导体有限公司



浙公网安备33010502012242号